globO nas
zespół ludzi
Jesteśmy firmą, która zajmuje się pośrednictwem pracy przy opiece osób starszych. Istniejemy na rynku od ponad 8 lat. Zebrane doświadczenie umożliwia nam sprawną oraz właściwą organizację pracy jako Opiekun / Opiekunka na terenie Austrii. Naszym celem jest zadbać zarówno o dobro naszych pracowników jak i podopiecznych. Dlatego zawsze udzielamy pomocy w sprawach urzędowych oraz w razie jakichkolwiek nieporozumień, o ile takie wystąpią.

Ważne !

wykrzyknikJAKO JEDNI Z NIELICZNYCH OFERUJEMY PRACĘ PRZY OPIECE DLA POLEK W AUSTRII !

wykrzyknikNie posiadamy jeszcze agencji pracy zarejestrowanej w Polsce. Nasza główna siedziba obecnie znajduje się w Austrii.

wykrzyknikOferujemy legalną formę zatrudnienia, polegającą na zawarciu umowy pomiędzy Opiekunem / opiekunką, a rodziną z którą podejmujemy współpracę.

wykrzyknikJako firma Zawieramy również umowę z podopiecznym co pozwala nam na ingerencję w celu dopilnowania państwa praw, obowiązków oraz ewentualnych zmian w przypadku np. znaczącego pogorszenia się zdrowia podopiecznego.

wykrzyknikPamiętaj! Dzięki nam nigdy nie jesteś sam / sama w obcym kraju. Zawsze możesz liczyć na kontakt z naszym konsultantem oraz wszelką możliwą pomoc z zakresu spraw związanych z Opieką Osób Starszych.

wykrzyknikW razie rezygnacji przez rodzinę z usług opiekuna / opiekunki lub śmierci podopiecznego, bo trzeba się z tym liczyć, postaramy się znaleźć Ci jak najszybciej kolejną ofertę pracy dostosowaną do twoich potrzeb i referencji.

Praca w Daheim ist Daheim 24 Std. Betreuung:

Jako firma organizujemy wszystkie formalności, włącznie z transportem. Minimum czego od ciebie wymagamy to:

  • Dowód osobisty.
  • Dokument o niekaralności przetłumaczony na język niemiecki u tłumacza przysięgłego.

Po dotarciu na miejsce miejsce pracy rozpoczynasz okres próbny, który trwa kilka dni. Następnie jeżeli wszystko jest w porządku rejestrujemy Cię w Austrii.


Twoją formą zatrudnienia jest działalność jedno osobowa “GEWERBE” polegająca na samozatrudnieniu. Rocznie przydział pracy bez względu na okres zmian wynosi około 6 miesięcy, co powoduje że nie przekraczasz kwoty wolnej od podatku i w związku z tym niema żadnych potrąceń przez urząd skarbowy z kwoty przez Ciebie zarobionej.

Okres zmian pomiędzy opiekunkami wynosi nie mniej niż 1 miesiąc i nie więcej niż 2 miesiące:

  • 4 tygodnie (1 miesiąc),
  • 6 tygodni (1,5 miesiąca),


Zmiany odbywają się przeważnie w połowie miesiąca 15-16 dzień każdego miesiąca i na przełomie, 1 i ostatni dzień każdego miesiąca.

wypunktowanie_ok OFERTY PRACY

Za pomocą formularza dostarczasz nam informacji o sobie potrzebne do tego, abyśmy mogli na ich podstawie znaleźć odpowiednie miejsce pracy dla Ciebie. Unikamy w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień oraz stresu, który towarzyszy sytuacjom w których opiekun / opiekunka zawyży swoje kwalifikacje i nie radzi sobie zbyt dobrze z problemami podczas pracy u osoby zbyt ciężko chorej lub wymagającej umiejętności, których dana osoba nie posiada.

wypunktowanie_ok WYNAGRODZENIE

Wynagrodzenie za wykonywaną pracę wynosi 57 € za każdy przepracowany dzień (45 € netto, po opłaceniu ubezpieczenia). Podopieczny płaci osobno za transport w obie strony przewoźnikowi. Wyżywienie i zakwaterowanie masz zapewnione przez pracodawcę. Nasi opiekuni / opiekunki zawsze mieszkają w miejscu pracy, gdyż nasza oferta, którą kierujemy do klientów (podopiecznych) opiera się na opiece i pielęgnacji ludzi w ich własnych domach.
Dodatkowo, jeżeli twoja zmiana w pracy wypada w czasie świąt Bożego Narodzenia otrzymujesz przez 2 dni świąteczne po 100 € wynagrodzenia zamiast 57 €.

wypunktowanie_ok OKRES PRÓBNY

Wiemy że z każdym nowym miejscem i ludźmi trzeba się zapoznać i oswoić. Czasami ciężko jest zaprezentować swój prawdziwy potencjał w ciągu jednego dnia po przybyciu na miejsce pracy. Często towarzyszy temu stres, zmęczenie po podróż oraz obawy związane z niepewnością, czy uda nam się podołać pracy w nowym miejscu oraz czy zaakceptuje nas rodzina podopiecznego, gdyż często jest tak że mieszkają razem. Dlatego wiedz, że przypada Ci kilkudniowy okres próbny, o którym rodzina jest przez nas poinformowana w tym celu abyś mógł / mogła się zaklimatyzować w nowym miejscu oraz zapoznać ze swoimi obowiązkami.

wypunktowanie_ok ZATRUDNIENIE:

Gewerbe – jest to działalność gospodarcza jednoosobowa po założeniu której, opiekun / opiekunka może wykonywać legalnie swoją pracę na terenie Austrii. Gewerbe zakładana jest ze specjalizacją Opieka nad ludźmi.

wypunktowanie_ok KONTAKT Z KONSULTANTEM

W razie jakichś konfliktów, nieporozumień, sporów czy też problemów osobistych, możesz liczyć na naszą pomoc. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu, który znajdziesz w zakładce kontakt.

wypunktowanie_ok SPRAWDZONE OFERTY

Posiadamy tylko sprawdzone oferty pracy. Nie ma obaw że trafisz w jakieś niepewne czy też niebezpieczne miejsce. Staramy się dokładnie sprawdzić każdą ofertę pracy, aby w przyszłości nie było niepotrzebnych nieporozumień. Posiadamy wiążąca umowę z podopiecznym w celu dopilnowania podstawowych reguł dotyczących zatrudnienia przez nich osoby do opieki.