globO nas
zespół ludzi
Jesteśmy firmą, która zajmuje się pośrednictwem pracy przy opiece osób starszych. Istniejemy na rynku od ponad 15 lat. Zebrane doświadczenie umożliwia nam sprawną oraz właściwą organizację pracy jako Opiekun / Opiekunka na terenie Austrii. Naszym celem jest zadbać zarówno o dobro naszych pracowników jak i podopiecznych. Dlatego zawsze udzielamy pomocy w sprawach urzędowych oraz w razie jakichkolwiek nieporozumień, o ile takie wystąpią.

Ważne !

wykrzyknikJAKO JEDNI Z NIELICZNYCH OFERUJEMY PRACĘ PRZY OPIECE DLA POLEK W AUSTRII !

wykrzyknikNie posiadamy jeszcze agencji pracy zarejestrowanej w Polsce. Nasza główna siedziba obecnie znajduje się w Austrii.

wykrzyknikOferujemy legalną formę zatrudnienia, polegającą na zawarciu umowy pomiędzy Opiekunem / opiekunką, a rodziną z którą podejmujemy współpracę.

wykrzyknikJako firma Zawieramy również umowę z podopiecznym co pozwala nam na ingerencję w celu dopilnowania państwa praw, obowiązków oraz ewentualnych zmian w przypadku np. znaczącego pogorszenia się zdrowia podopiecznego.

wykrzyknikPamiętaj! Dzięki nam nigdy nie jesteś sam / sama w obcym kraju. Zawsze możesz liczyć na kontakt z naszym konsultantem oraz wszelką możliwą pomoc z zakresu spraw związanych z Opieką Osób Starszych.

wykrzyknikW razie rezygnacji przez rodzinę z usług opiekuna / opiekunki lub śmierci podopiecznego, bo trzeba się z tym liczyć, postaramy się znaleźć Ci jak najszybciej kolejną ofertę pracy dostosowaną do twoich potrzeb i referencji.

Praca w Daheim ist Daheim 24 Std. Betreuung:

Jako firma organizujemy wszystkie formalności, włącznie z transportem. Minimum czego od ciebie wymagamy to:

  • Dowód osobisty.
  • Dokument o niekaralności przetłumaczony na język niemiecki u tłumacza przysięgłego.

Po dotarciu na miejsce miejsce pracy rozpoczynasz okres próbny, który trwa kilka dni. Następnie jeżeli wszystko jest w porządku rejestrujemy Cię w Austrii.


Twoją formą zatrudnienia jest działalność jedno osobowa “GEWERBE” polegająca na samozatrudnieniu. Rocznie przydział pracy bez względu na okres zmian wynosi około 6 miesięcy, co powoduje że nie przekraczasz kwoty wolnej od podatku i w związku z tym niema żadnych potrąceń przez urząd skarbowy z kwoty przez Ciebie zarobionej.

Okres zmian pomiędzy opiekunkami wynosi 1 miesiąc.

  • 4 tygodnie (1 miesiąc),


Zmiany odbywają się przeważnie w połowie miesiąca 15-16 dzień każdego miesiąca i na przełomie, 1 i ostatni dzień każdego miesiąca.

wypunktowanie_ok WYNAGRODZENIE

Wynagrodzenie za wykonywaną pracę wynosi 60 € za każdy przepracowany dzień (50 € netto, po opłaceniu ubezpieczenia). Podopieczny płaci osobno za transport w obie strony przewoźnikowi. Wyżywienie i zakwaterowanie masz zapewnione przez pracodawcę. Nasi opiekuni / opiekunki zawsze mieszkają w miejscu pracy, gdyż nasza oferta, którą kierujemy do klientów (podopiecznych) opiera się na opiece i pielęgnacji ludzi w ich własnych domach.
Dodatkowo, jeżeli twoja zmiana w pracy wypada w czasie świąt Bożego Narodzenia otrzymujesz za 2 dni świąteczne 200€ premii do wypłaty.

wypunktowanie_ok OKRES PRÓBNY

Wiemy że z każdym nowym miejscem i ludźmi trzeba się zapoznać i oswoić. Czasami ciężko jest zaprezentować swój prawdziwy potencjał w ciągu jednego dnia po przybyciu na miejsce pracy. Często towarzyszy temu stres, zmęczenie po podróż oraz obawy związane z niepewnością, czy uda nam się podołać pracy w nowym miejscu oraz czy zaakceptuje nas rodzina podopiecznego, gdyż często jest tak że mieszkają razem. Dlatego wiedz, że przypada Ci kilkudniowy okres próbny, o którym rodzina jest przez nas poinformowana w tym celu abyś mógł / mogła się zaklimatyzować w nowym miejscu oraz zapoznać ze swoimi obowiązkami.

wypunktowanie_ok ZATRUDNIENIE:

Gewerbe – jest to działalność gospodarcza jednoosobowa po założeniu której, opiekun / opiekunka może wykonywać legalnie swoją pracę na terenie Austrii. Gewerbe zakładana jest ze specjalizacją Opieka nad ludźmi.

wypunktowanie_ok KONTAKT Z KONSULTANTEM

W razie jakichś konfliktów, nieporozumień, sporów czy też problemów osobistych, możesz liczyć na naszą pomoc. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu, który znajdziesz w zakładce kontakt.

wypunktowanie_ok SPRAWDZONE OFERTY

Posiadamy tylko sprawdzone oferty pracy. Nie ma obaw że trafisz w jakieś niepewne czy też niebezpieczne miejsce. Staramy się dokładnie sprawdzić każdą ofertę pracy, aby w przyszłości nie było niepotrzebnych nieporozumień. Posiadamy wiążąca umowę z podopiecznym w celu dopilnowania podstawowych reguł dotyczących zatrudnienia przez nich osoby do opieki.